Люди

15 звичок та лайфхаків, щоб мотивувати себе

Опубліковано: 07 Ноя 2018 - 19:45
Мотивація… Вона може практично казковим чином змінити наше життя на краще. Але ж іноді так важко змусити себе навіть до найпростіших дій! Ми старанно виховували в собі самодисципліну і вирішили дещо спростити це завдання для тебе:)
 1. Просто почни. Тобі не обов’язково чекати, доки «з’явиться мотивація», щоб почати щось робити. Якщо рух до твоєї цілі передбачає щоденні дії, іноді потрібно просто змусити себе почати. А мотивація, як не дивно, з’явиться в процесі.
 2.  Робіть маленькі кроки. Якщо проект чи задача здаються надто великими, і ти не знаєш, як до них підступитись, не дозволяй собі відкладати справи в довгий ящик. Розбий велику задачу на декілька маленьких і зроби хоча б одну – щоб почати.
 3. Роби крихітні кроки. Якщо навіть маленьке завдання заводить тебе в затишний свій прокрастинації, розбий його на ще більш мілкі. Зроби щось корисне для своєї цілі всього на дві-три хвилини. Навіть малесенького кроку достатньо, щоб нагадати собі, що ти не стоїш на місці, а щодня рухаєшся вперед.
 4. Позбудься подразників. Якщо навколо тебе безліч дрібниць, здатних відволікти від важливої страви, зосередитись практично неможливо. На час роботи зведи їх до мінімуму: відключи звук і сповіщення на телефоні, закрий двері офісу, вийди з усіх месенджерів на комп’ютері і закрий фейсбук.
 5. Візьми на себе публічне зобов’язання. Безліч цілей досягти значно простіше, коли знаєш, що хтось чекає на твій результат. Зроби публічний пост обіцянку про свою ціль на фейсбуці або оголоси про неї на своїй зустрічі з друзями. Попроси когось з близьких регулярно перевіряти твій прогрес. Так в тебе буде значно менше шансів здатись при зустрічі з першими перепонами.
 6. Надихайся прикладом знайомих. Намагайся проводити менше часу з негативними або песимістично налаштованими людьми. А більше – з тими, кого переповнює ентузіазм, мотивація та енергія. Головне – будь і сам такою людиною:)
 7. Надихайся прикладом незнайомих. Розширяй свій круг «контактів» і черпай мотивацію в книгах, підкастах, красивих профілях інстаграм та блогах. Підпишись на тих, хто може регулярно додавати мотивації в твою стрічку.
 8. Слухай позитивну музику. Давно доведено, що музика впливає на наш настрій і навіть рівень енергії. Склади плейлист з пісень, які тебе надихають і наповнюють, вмикай його під час роботи або влаштовуй для себе активні танцювальні перерви – вони точно піднімуть настрій.
 9. Концентруйся на оптимізмі. Песимістичний погляд на життя вбиває і енергію, і мотивацію на нові звершення. А оптимістичний, навпаки, додає. Тому якщо на твоєму шляху зустрічаються складнощі, запитай себе: що в цій ситуації хорошого, хоча б одна річ? Де заховалась прихована можливість?
 10. Будь добрим до себе та своїх помилок. Дуже легко потрапити в пастку самокатування та звинувачень за кожен провал чи зупинку на шляху до цілі. Але це не приведе ні до чого хорошого – ти тільки будеш почувати себе ще гірше і ще далі від цілі. Тому намагайся бути трохи добрішим і пробачати собі маленькі промахи, тим більше, що кожен з них – це досвід, який обов’язково піде тобі на користь.
 11. Будь конструктивним. Кожен провал може чомусь навчити, якщо дивитись на нього максимально раціонально. Коли ти помиляєшся, запитай себе: чому я можу навчитись у цій ситуації? Тримай «урок» в голові і далі дій, виходячи з нових знань.
 12. Порівнюй себе з собою. Замість того, щоб звертати увагу на тих, хто «он вже чого досягнув», порівнюй себе тільки з собою на початку шляху. Порівнюй і обов’язково хвали себе за те, чого вже досягнув.
 13. Змагайся по-дружньому. Влаштовуй дружні змагання, щоб підняти бойовий дух, наприклад, з колегою – хто швидше виконає нецікаву рутинну задачу. Елемент суперництва вносить певне пожвавлення. До того ж, для екстра мотивації переможений може пригостити переможця, наприклад, кавою.
 14. Нагадуй собі, від чого ти йдеш. Використовуй мотивацію «від» і періодично нагадуй собі, що станеться, якщо ти не будеш нічого змінювати. Запитай себе: які будуть наслідки, якщо я залишусь в цій точці ще на рік? Чи ще на 5? Чи хочу я такого результату?
 15. Нагадуй собі, навіщо це все. Коли в тебе закінчується енергія, дуже важко втратити з поля зору ціль, заради якої це все виконувалось. Для початку відкрий свій блокнот Dream Year 2018 і перечитай усі цілі, поставлені на рік. А потім виділи декілька хвилин, щоб записати топ-3 причини, згідно з якими тобі потрібно робити саме те, що ти зараз робиш – отримати освіту, піти на тренування, відкласти гроші або випити овочевий смузі замість келиха пива. Тримай це нагадування перед очима і звертайся до нього щоразу, коли тобі потрібне підштовхування від самого себе.
Ось і все. Ти заряджений(-а) і налаштований(-а) на позитив:) А для того, щоб підтримати тебе на шляху до своїх цілей, ми в Pasta e Vino можемо підтримати тебе, позмагатись з тобою, або просто пригостити гарячим солодким какао для настрою;)